pühapäev, juuni 14, 2009

R. Byrne "Saladus" (juuni I)


Sellest raamatust kuulsin Oprah show´s, kus see kiieti üles kui raamat, mis muudab kogu maailma, sinu arusaamist kõigest. Loomulikult tekkis asja vastu huvi! Kohe algul võib öelda, et tegemist on ka suhtumise poolest ikka väga ameerikaliku raamatuga.
Iseenesest ei pidanud ma pettuma. "Saladuse" põhiline idee on, et sa ise saad palju ära teha ja põhimõtteliselt on kõik kinni sinu mõtlemises. Saladuse mõte on külgetõmbeseadus ehk et sa tõmbad enda mõtetega enda juurde asju, kui mõtled negatiivselt, siis tuleb su ellu veel rohkem negatiivsust, kui positiivselt, siis veel rohkem positiivsust.
Hea idee raamatust oli nö vision board ehk tahvel (või paber), millele kleebid fotod oma unistustest, et need oleksid kogu aeg silma ees ja et sa ei unustaks neist mõelda. Kui ei mõtle, siis ei saa need su juurde ju tulla :D Ma igatahes tegin endale ka igaks juhuks kohe sellise!

Iseenesest sisaldab see raamat minu jaoks palju tõdesid erinevatest religioonidest. Need on lihtsalt kokku pandud ja kõige täideviijat kutsutakse üldiselt Universumiks, et see raamat kõigile sobiks. Iseenesest on raamatu lõpus ka öeldud, et tegelikult Universumi mõiste asemel võib mäelda ja Jumalat või lihtsalt kõrgemat jõudu ja nimetada seda endale sobivalt.

Mina soovitaksin seda raamatut lugeda siis, kui sa juba natuke ise tead, et millesse/kellesse sa usud, sest kindlasti pole "Saladuses" kõik usutav ja kasutatav. Kuid kui ilusti selekteerida, siis leiab päris palju häid mõtteid!

Kindlasti ei kahetse, et pidin seda raamatut kaugemast raamatukogust otsima (Anelema raamatukogust), sest Pärnu-Jaagupis seda lihtsalt ei olnud.

Eks vaatame, kas ma siis suudan nüüd enda elus asjad VEEEL ilusamaks mõelda ;-)

3 kommentaari:

möödakäija ütles ...

päh,
see jälle üks ameerika puder ühendreligiooni(vrd.-välja:) teooriast, sujuvast libisemisest Jumalalt Universumile ja tagasi, self-made´i pushimisest ning loomulikult avastatuna meie progressiivse kaasaja poolt kohe väga vÄÄrtuslik ja salaline..
--arvan, et teha saab indiviid umbestäpselt oma kaardijaotuse, mis kätte jagatud, piires, (iseasi vaid, kui mingil hetkel jagatakse ümber..)

->&filmi ma kustutasin peale läbivaatamist kõvakettalt otsejoones ja kõhklemata:)
~

Heli Künnapas ütles ...

nagu ma kirjutasin, tasub eelnevalt oma uskumustes veidi kindel olla, kuna selles raamatus on tõesti kõik ära segatud ja Universumi nime all kirja pandud.

Kristlasena leidsin sealt palju, mille vastu vaielda (sest meil ju pole inimene ise kõige mõõdupuu ja kõige alus, vaid Jumal), kuid positiivse mõtlemise suhtes arvan ikkagi, et seal on mõningaid häid ideid.

filmi ma pole näinud...

Kadriii ütles ...

Mina ei kahetse selle raamatu lugemist, kuigi tõsi, teos oli väga ameerikalik. Kindlasti süstib see teos paljudele positiivsust, usku ja lootust unistuste täitumiseks :)

Soovitan vaadata ka videot, see on muide netis olemas.