Teisipäev, november 23, 2010

R.Templar "Elu mängureeglid" (november II)

235 lk


Nagu öeldud, oli mul praegu nö eneseabiraamatute kuu.:)
Templar´i "Elu mängureegleid" olin varem sirvinud, kuid nüüd sai otsast lõpuni läbi loetud. Kokkuvõtteks võib öelda, et oli väga hea... ja samas polnud seal mitte midagi uut! Lõpuks juba tundus, et läks natuke heietamiseks. Võib-olla on asi ka selles, et "Elu mängureeglid" kuulub arvatavasti selliste raamatute hulka, mida tuleb lugeda aeglaselt, jupi kaupa. Ma aga "ahmisin" selle ju kiirelt läbi. Sellegi poolest kirjutasin endale meenutamist vajavaid kohti välja, nagu alati, ja sain terve paberi ikka tarkusi täis.

Mõned tsitaadid:

- "Peaaegu kõik edukad inimesed tunnevad oma väärtust. /---/ Nad on enda jaoks paika pannud, kes nad on ja milleks nad on. Nad ei pea end esile tõstma ega uhkeldama sellega, mis neil on või kes nad on. /---/neid ei huvita, mida teised inimesed mõtlevad- nad on selleks liiga hõivatud oma elu korraldamise ja elamisega."
- "Kui teil tekkib tahtmine kellelegi kätte maksta, ärge vihastuge, vaid kõndige minema. See on palju parem kättemaks, sest selle kaudu demonstreerite te oma üleolekut kõigest, mis teid hulluks ajab. Ja ei ole paremat kättemaksu kui sedavõrd suur ignoreerimine, et te saate asjast lõplikult üle."
- "Tarvis on rääkida. Rääkimine aitab meie kohale kogunenud mustad pilved laiali ajada, rasketest aegadest üle saada ning oma rõõmu ja optimismi kaaslasega jagada."
- "Tasub seltsida positiivsete ja tarkade inimestega. Pean silmas inimesi, kelle arvates elu on põnev väljakutse, millega tasub maadelda ja lõbutseda. Inimesi, kellel on huvitavad arvamused, kellega on hea rääkida, kes räägivad positiivsetest asjadest, mitte ei jurda elu üle."

Kommentaare ei ole: