teisipäev, märts 19, 2013

I.Leps "Perihveerija päev" (märts I)

168 lk
Kirjastus Tänapäev, 2013Ivi Lepsi debüütromaan "Perihveerija päev" kirjeldab ühte päeva väikese maakoha inimeste elus. Raamatu tagakaanel on järgmine tutvustus:
"Ühe täiesti tavalise päeva hommik leiab väikese maakoha inimesed kõige erinevamatest eluetappidest ja olukordadest – kellel on ränk pohmell, kes saabub vargsi armukese juurest koju, kes ärkab lapse kisa peale ja nii edasi. Päeva edenedes ristuvad, sõlmuvad ja lõikuvad nende elud sellesama loomulikkuse ja keerukusega, millega juba aastaid enne ning ka pärast seda päeva, millest kõneleb käesolev lugu."

Alustasin lugemist suure hoo ja vaimustusega. Väga meeldis. Jutt jookseb ladusalt, tegelased on mitmekesised, keelekasutus rikkalik ja mõnus, kohalikud kohad aimatavad ja ka mõne inimese mõtleb välja... vähemalt minu arust. Leheküljed aga kadusid väga kiiresti ja lõpp lähenes hirmutava kiirusega. Viimane leht lõpetatud, jäi sisse kuidagi segane tunne- oleks veel tahtnud! Just hakkasid tegelased tuttavaks saama ja tegevus käima... kui oligi kõik!

Kommentaare ei ole: