Laupäev, oktoober 21, 2017

R. Templar "Rikkuse mängureeglid" (oktoober II)


241 lk
2008, Tänapäev
Jätkan ikka oma projektiga "Kuidas ma 100 raamatu lugemisega külluseni jõuan!"

Jätsin südametult pooleli kõik raamatud, mida pikalt lugenud olen ning ahmisin ühe päevaga läbi Richard Templari "Rikkuse mängureeglid. Sinu isiklik rikastumisreeglite kogum".

Seekord selline turvaline valik, sest Templarit olen enne ka lugenud ja teadsin, millist stiili on oodata. Eelmisel korral (7 aastat tagasi!!!) lugesin tema raamatut  "Elu mängureeglid", mille olin varem ise ühele inimesele kingituseks ostnud. Tema seda raamatut kunagi läbi ei lugenud. Mina aga küll. Tema jaoks oli lihtsam minu elust lahkuda, kui mõne raamatu lugemise abil minuga ühele lainele saada.

"Rikkuse mängureeglid" mõjus samuti kui "Elu mängureeglid"- ühelt poolt oli kõik tuttav, samas oli mõnus meeldetuletus. Erilisi ahhaa-hetki ei olnud, kuid siiski oli see parem kui mitmed mu projekti "Kuidas ma 100 raamatu lugemisega külluseni jõuan!" raames loetud raamatud.

Raamat on jagatud viieks osaks: mõtlemise muutmine (ehk mõistmine, et raha ja rikkus on hea), tegutsemine rikkaks saamise nimel, veelgi rikkamaks saamine, rikkuse säilitamine ja rikkuse jagamine. Neil teemadel jagati siis 100 mängureeglit.

Taaskord tundus, et kohati oli raamatut tehislikult venitatud. Uute mõtete asemel korrati ühte ja sama mitme punkti all. Minu jaoks oli liigselt tähelepanu pööratud ka investeerimisele, kui pikaajalisele teenimisele. Ehk mindi turvalist teed pidi, sest pika aja jooksul investeerimine on kõigile jõukohane. Kiirem ning loovamatel viisidel rikkuseni jõudmine nii laiapõhjaline enam olla ei saa.

Nii et raamat meeldis mulle, sest oli selline mõnus kogumik põhitõdedest. Samas ei olnud see väga elumuutev, ega tohutuid ärkamishetki pakkuv.***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 12 raamatut. Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.