kolmapäev, veebruar 05, 2020

K. V. G. Ferreira ,,Domineeriv värv. Must" (veebruar II)

479 lk
2019, Koitev


Detsembris lugesin selle sarja 1.raamatut ,,Domineeriv värv. Tumepunane". See täitsa meeldis, nii et tahtsin teada, mis edasi saab. ,,Dominveeriv värv. Must" on sarja 2.raamat ning minu praeguse info kohaselt on järgnemas veel kaks raamatut (neist üks on ilmunud).

,,Dominveeriv värv. Must" sisu kohta saad täpsemalt lugeda Rahva Raamatu kodulehelt.

Kui alustada lõpust, siis seekordne osa jäi ka pooleli nii põneva koha peal, et kindlasti tahaks teada, kuidas lugu edasi läks. Lõpp on küll väga hästi välja tulnud.

Jätkuvalt mulle väga meeldib Clay maailm. See on hästi välja mõeldud ning toimib loogiliselt. Mõnes kohas oli küll tunda, et uus selgitus toodi sisse siis, kui seda juba vaja oli. Ehk et mõnikord jäi mulje, et autorile tuli nagu ootamatult mõte mingi teema sisse tuua ja siis tuli see lugejale kiirelt selgeks teha. See jäi küll silma, aga samas ei häirinud tuntavalt.

Clay maailmas toimuv oli minu jaoks kindlasti põnevam. Kui teose algul oldi baasis, siis seal toimuv köitis kuidagi vähem. Kui aga teise maailma mindi, siis haaras rohkem kaasa.

Mingil hetkel sai liiga palju seda rasestumise teemat, et kas ja kus ja kellega ja millal ja kas üldse.. aga siis tulid muud teemad ühel hetkel aktiivsemalt peale ja rasestumine enam nii oluline ei olnud.

Jätkuvalt arvan, et täitsa hea lugu ja ladusalt ning haaravalt kirjutatud. Vaimukaid kohti, kus naerda turtsatada, on ikka päris mitu. See on mõnus.

Aga no Liis Karu tehtud kaanekujundus on lihtsalt ületamatult kaunis. Sellest ei saa üle, ega ümber. See haaras selle sarja puhul esimesena mu tähelepanu ja siiani imetlen neid raamatuid. 

***
LEIA MU UUS LÜHIROMAAN ,,Valss Pärnu rannaliival" nüüd poodidest!!!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
 Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

Kommentaare ei ole: