esmaspäev, september 16, 2019

J. Moyes "Ikka mina" (september I)

432 lk
2018, Kirjastus Kunst

New York, New York...

Oo, see mulle raamatu juures meeldis. Kolmas raamat Louisa Clarki tegemistest. "Mina enne sind" vaimustas mind. "Pärast sind" oli tõsine pettumus.

Louisa tegutseb seekord Inglismaa asemel New Yorgis, kus ta ühe rikka mehe abikaasa assistendina töötab. Loomulikult toimuvad igasugused ootamatused, nii et korduvalt tuleb naisel mõelda, kuidas edasi liikuda ning hakkama saada.

Kogu loo taustaks on esimese osa Willi sõnad ja julgustused. Mängu on toodud ka Willi vanad kirjad oma emale.

New York on minu jaoks kuidagi eriline koht. Eriti praegu olen kindel, et ühel päeval olen ise ka jälle seal. Nii liikusidki lugedes mu mõtted muudkui New Yorki ning Louisa seiklustelt hoopis enda elu planeerimisele. Seda siis just nendes kohtades, kus ta linnas liikus ja tunnetas seda uute asjade tegemist ning võõrastes kohtades käimist. Selles mõttes oli suht keeruline vahepeal lugeda.

Louisa on selles osas enesekindlam ja julgem kui eelmistes.

Kolmas raamat on teisest kordades parem. Esimesele aga jääb ikkagi alla.

Tunnete osa oli minu jaoks ikka suht nõrk. Võib-olla ma ei vinguks, kui oleks seda teost eraldi lugenud, aga praegu mäletan ikka veel esimese osa emotsioone. Saan aru, et need kolm raamatut on kirjutatud üsna suure ajavahega, nii et need on küll omavahel seotud, aga mitte liiga tugevalt. Tundub, et kõiki raamatuid võiks ka eraldiseisvalt lugeda.

Hea lugemine oli, aga esimese osa "Mina enne sind" emotsioone ei saavutanud.


***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
 Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

Kommentaare ei ole: