laupäev, september 26, 2020

F. S. Fitzgerald ,,Suur Gatsby" (september IV)

177 lk

1966, Eesti Raamat

Pealkirja ,,Suur Gatsby" teavad ilmselt paljud. Nii ka mina, kuid raamatuni polnud jõudnud. Olin küll näinud mingit osa filmist, seega sisust midagi teadsin. Lugema hakkasin aga seda hoopis sellepärast, et mulle öeldi, et minu enda romantiline lühiromaan ,,Valss Pärnu rannaliival" pidi selle sarnane olema. Et selline ühtne üle lahe tulede poole õhkamine. Kuna ma tean, kuidas mulle endale mu enda lugu meeldib, siis otsustasingi välja uurida, kuidas ,,Suure Gatsby" suhtes tunnen. 

,,Suur Gatsby" oli üks igavesti lummav lugu. 

Esimest korda raamatule otsa vaadates olin üllatunud, et see nii õhuke on. Arvasin, et nö suur romaan on ka mahult suur. See oli aga tõesti lugu, kus pidi kogu aeg mõttega kaasas olema, sest lühidalt oli edasi öeldud väga palju. 

Selle teose teemad jõudsid minu jaoks kõik välja rikkuseni. 

Gatsby suurustlevad peod, et ennast armastatud naisele tõestada. Naiste valikud. Meeste enesetunnetus. Sellest kõigest paistis välja raha või selle puudumine. Ja see kõik oli väga hästi välja kirjutatud. 

,,Suur Gatsby" on tõesti raamat, mis puudutab igal ajal lugedes, sest kuigi teemad varieeruvad, siis armastus ja raha ei kao. Nii paneb selles raamatus toimuv ning edastatud suhtumised mõtlema ilmselt igal ajal. 

Sarnasused minu enda raamatuga ,,Valss Pärnu rannaliival" leidsin ka üles, kuid kinnitan, et Gatsbyst ma enne lugenud ei olnud... ja samas on ikkagi tegu kahe täitsa erineva looga. 

***

Minu uus noorteromaan ,,Mälestusteta suvi" 1.osa nüüd saadaval! Telli raamat SIIT!


Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
 Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 

 

Kommentaare ei ole: