laupäev, november 28, 2020

H. Künnapas "Karupoeg Lukase täheraamat" (november III)

51 lk

2020, Heli Kirjastus OÜ

See on raamat kategooriast ,,loetud ja kirjutatud". Või vastupidi, sest kirjutasin ju ikka kõigepealt. 

Seda raamatut kirjutasin tegelikult päris pika aja jooksul. ,,Karupoeg Lukase täheraamat" on lühikeste lugudega trükitähtedega raamat. Selle kirjutamisele kulus aga sama palju aega, kui mõne pikema teose jaoks. 

Selles raamatus on iga lugu seotud tähestiku mõne tähega, seega oli mõtlemist ja nuputamist päris palju. Ei olnud niisama loo kirjutamine. See tähendas, et ma valisin kõigepealt iga tähe juurde mitmed sõnad ja siis hakkasin neist lugu kokku kujundama. 

Täheraamatus on juttu sellest, kuidas karupoeg Lukas läheb tähemaale reisima. Õigemini läheb ta kõrval külla. Koos aabitsaga aga märkab kõikjal sõnu ja tähti, nii et väikesest bussireisist saabki reis tähemaale. 

Täheraamat on väga mugav lugeda nii lapsele üksi, kui ka ettelugemiseks. Igal leheküljel on Jana Valge joonistatud ilus pilt ja tekst kõrvuti. Nii on põnev ka neil, kes ise veel soravalt lugeda ei oska. Tekst on kirjutatud heade suurte tähtedega, nii et veerijatel ka mugav oleks.

Minu enda lastele see lugu igatahes meeldis. 

***

Minu uue noorteromaani ,,Mälestusteta suvi" 1.osa viimased raamatud on poodides! 
Telli raamat SIIT!


Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
 Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 

 

 
Kommentaare ei ole: