pühapäev, mai 30, 2021

I. Tomusk "Footoni seiklused" (mai IV)

 88 lk

2020, Tammerraamat

Eee ... mida ma nüüd lugesin? 

"Footoni seiklused" jõudis meie koju Lugemisisu soovituslike raamatute nimekirja kaudu. Seda siis 2. ja 3.klassi lapse nimekirjas. 

Tegemist on raamatuga, milles ilukirjanduslik lugu ning teaduslikud uued teadmised jooksevad vaheldumisi. Tuum paneb kirja Footoni lugu ning olulisust kõiges meid ümbritsevas. 

Ilukirjanduslik lugu oli segane. Lastele ei pakkunud see midagi ning endal oli ka jõle raske ennast sellest läbi närida ning teadusliku osaga siduda. Teaduslikud leheküljed huvitasid veidi 10- ja 12-aastast poissi, kuid nooremaid mitte. Nii jäigi see raamat lastel ausalt öeldes pooleli ja lugesin üksi lõpuni. Ja me ei jäta raamatuid väga lihtsalt pooleli. Ja meile meeldivad Ilmar Tomuski raamatud. 

Aga see ... ei osanud mõista seda lugu.

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" 12 raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 Kommentaare ei ole: