kolmapäev, juuli 24, 2019

S. J. Maas "Varjude kuninganna" (juuni VI)

719 lk
2018, Pikoprint
Paar päeva tagasi tuli mulle äkitselt meelde, et eelmisel aastal sai loetud sarja esimesed kolm raamatut (minu arvamusi saad lugeda siit: Klaastroon, Kesköö kroon, Tule pärija). Siis oli teada, et järgmine osa ilmub sügisel, aga selleni on nii kaua aega... aga see oli eelmisel sügisel. See tähendab, et nüüdseks on raamat juba ammu väljas. Mu ootamatu ärkamine sai õnneliku lõpu, kui kohalikus raamatukogus oli raamat kohe ka olemas. Sukeldusin kiirelt sellesse maailma.

Raamatu sisu kohta saad lugeda kirjastuse FB lehelt: "Varjude kuninganna". 

Üldiselt on meil peres praegu Harry Potteri vaimustus. Selle vahele mõjus "Varjude kuninganna" väga veriselt... vähemalt algul. Mõne aja pärast vist tekkis teatud immuunsus, sest tapmist ja sellega kaasnevat lendavat verd ja igasugu kehaosasid selles raamatus leidus. Aga päriselt ka- seda nagu ei märkagi. Muu lugu hakkab ikka kiirelt verevalamisest üle käima. Selles raamatus on lihtsalt nii palju vägivalda, et kui ma normaalse empaatiatundega seda loeksin, siis ilmselt kiunuks kogu aeg valust.

"Varjude kuninganna" on väga tempokas raamat. Nii nagu ka sarja eelmised teosed. Algul läks aega, et sisse elada ja meenutada, mida üle aastat tagasi loetud eelmised osad endas sisaldasid. Ilmselt pole palju asju meeles, kuid mina midagi üle ei lugenud. Väga palju tuli ikka meelde ja tuttav ette. Olulisemaid kohti oli korratud, nii et sai ennast jälle kiirelt järjele aidata.

Teos on tõesti väga tempokas. Kuna seekordne osa on ka väga mahukas, siis mingil hetkel tegelikult tekkis tunne, et tahaks korra hoo maha võtta ja veidi rohkem sisse elada. Seekord oli romantikat ka veidi rohkem. Raamatut sulgedes jäi suhete mõttes sisse väga hea tunne, sest mitmed eelmistest kordadest õhku jäänud küsimused said lahenduse.

Tagasi oli romantika, mida kolmandas osas väga ei olnud. Oi, kuidas see mulle meeldis. Jah, esimene suudlus oli vist umbes 600ndal leheküljel, aga seksuaalne pinge oli üleval suht raamatu algusest. Vot selline mõnus ootusärevus mulle sobib. Ja tõesti- sellises stiilis romantiline ootamine on minu arvates hulga nauditavam lugeda, kui pidevad kõikepaljastavad stseenid. Mulle igatahes tõesti meeldis, kuidas romantilised ootused ja lootused nendel lehekülgedel lahti olid keeratud. 

Väga-väga-väga suur miinus oli raamatu formaat- nii mahukat teost sellises suuruses ja köites on väga ebamugav lugeda. Ammu pole ma nii palju pidanud mõtlema, et kus ja millises poosis saan lugeda. Ja ikkagi olid sõrmed krussis ja valusad, sest kogu aeg pidi raamatut üleval hoidma ja lehekülgede ärakeeramist takistama. Ei mäleta küll, et ma kunagi ennast nii ebamugavalt lugedes oleks tundnud.

Aga seda enam tundub, et lugu oli kaasahaarav, kui isegi sellisest suurest ebamugavusest hoolimata mitu päeva taaskord tuttavate tegelastega veetsin. Seda sarja on tulemas veel mitu osa. Tean, et sõda jäi üles, aga minu jaoks on selle osa lugemise järel sees kuidagi mõnus rahu nende tegelaste osas. 

***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 19 raamatut. Sealhulgas käsiraamat "Rikaste inimeste 30 harjumust".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.
Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

Kommentaare ei ole: