esmaspäev, august 09, 2021

L. Bardugo "Kõver kuningriik" (august IV)

 538 lk

2018, Pegasus

Kevadel sai loetud selle duoloogia esimene raamat "Vareste kuus". Mitmel teemal jäid sisse segased tunded, aga üldiselt meeldis. Netflixi sari "Shadow and Bone" oli väga põnev. Sarjas kasutati küll ka sellele duoloogiale eelnevaid raamatuid, nii et kui raamat loetud, siis tasub kindlasti ka sarja vaadata, sest see on tõesti segu mitmest raamatust. 

"Kõver kuningriik" jättis sisse samad segased tunded, nagu "Vareste kuus"

Ühelt poolt oli kogu aeg hästi põnev ja tegevus läks kiiresti edasi. Samas oli see lugu kirjutatud, nagu filmi käsikiri. Kirjeldusi väga vähe ja sisseelamise tegi see keeruliseks. Enne selle raamatu lugemist vaatasin sarja, nii et sari andis tegelastele näod. Selles mõttes oli sarja järel raamatut lugeda mõnusam. Samas usun, et sarja vaatamine eeldab vähemalt ühe raamatu lugemist, sest muidu oleks sarjast päris keeruline aru saada. 

Orjapidamise teema käsitlemine oli oluline. Samas aga sain alles lõpus aru, et see on raamatu suur sõnum ja loodetud muutus maailmas. 

Seekordses osas oli armastust veidi rohkem. Kuigi see oli ikkagi pinnapealne ja lihtsalt väikseks kõrvalpõikeks ning ei muutnud loos eriti väga midagi. 

Kokkuvõtlikult ongi raske midagi öelda, sest ühelt poolt oli nagu mõnus lugemine, aga samas sügavat jälge kindlasti ei jätnud.

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" päris mitu raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 
Kommentaare ei ole: