esmaspäev, aprill 30, 2018

B. Schäfer "Tee finantsvabadusse" (aprill IV)

277 lk
2010, Ersen
Jätkame matka projektiga ,,Kuidas ma 100 raamatu lugemisega külluseni jõuan?" (kliki siia, kui tahad sellest rohkem lugeda).

Nagu pealkirigi ütleb on raamatu ,,Tee finantsvabadusse" põhiline teema see, kuidas rahalises mõttes sõltumatuks ja omal jalal seisvaks saada. Autor alustab mõtlemise muutmisest (suur osa vaestest halvustab raha ja rikkust) ning seejärel õpetab erinevaid meetodeid, kuidas leida oma tee finantsvabaduseni. 

Kuna see on mu lugemisprojektis juba kümnes raamat, siis väga palju uut infot polnud. Oleks see raamat mulle aga umbes aasta tagasi kätte juhtunud, siis oleksin sealt rohkem leidnud. Autori stiil on mõnus, elulisi näiteid palju ja mõtted lähevad paljuski kokku nendega, mida viimase 1,5 aasta jooksul juba praktiseerinud ... või mille praktiseerimist korduvalt alustanud olen.

Jah, selle raamatu lugemise ajal tegin kaasa mitmed mõtlemise ja kirjutamise harjutused, kus tuli kirja panna näiteks oma eesmärgid vms. Nagu ma isegi tean, siis selles raamatus korrati ka muudkui uuesti ja uuesti, et ega ainult raamatu lugemine rikkaks ei tee- tegutseda tuleb! Olen neid harjutusi aastate jooksul korduvalt teinud, eriti viimase aasta jooksul, aga iga kord on ikka eriline. Nii tundsingi pärast tänase lugemispäeva lõpetamist, et olen oma finantsteemadel jälle rohkem selgust saanud ning energia taas kuidagi käima tõmmanud. Mõnusalt palju asjalikku tööd sain kohe tehtud, kui raamat lõpetatud! Palju kasutatavaid ja kasulikke mõtteid panin lugemise ajal kirja. 

***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 14 raamatut.
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda meie vastavatud e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.




kolmapäev, aprill 25, 2018

R. Branson "Teeme ära!" (aprill III)

263 lk
2009, Pilgrim


Üle hulga aja jõudsin lugemisega taaskord rikkuse ja külluse teemadeni. Ehk siis jätkub minu projekt "Kuidas ma 100 raamatu lugemisega külluseni jõuan?" Vahepeal on aur läinud veidi teistele teemadele, kuid nüüd olen jälle ree peal. 

Üks rikkuse suur õppetund on, et õpi teiste kogemustest ning tutvu edukate inimeste elulugudega. Richard Branson kindlasti selliste eeskujude hulka kuulub, nii et ma ei kahelnud, kui raamatukogust tema raamatu kaasa haarasin.

"Teeme ära!" ei ole äriõpik, vaid pigem motivatsiooniteos. Branson räägib oma erinevatest kogemustest ning eneseületustest, paljudest kordadest, kui ta on oma eluga riskinud ja peaaegu surma saanud. Rõhk on aga sellel, kuidas ta sellest kõigest välja on tulnud ning millised on olnud õppetunnid, mida ta alati meeles on pidanud.

Kõige rohkem rõhutab Branson seda, et sul peab olema lõbus - tehes asju ainult raha pärast, ei tule sellest midagi välja! Tegemised peavad sulle endale ka midagi pakkuma. Isegi kui äri alustamise puhul on algul oluline keskenduda rahalisele poolele, siis vähemalt mõne aja pärast peab see sulle endale ka midagi tähendama. Pikad töötunnid ülikonnas imelise vaatega klaastornis ei ole Bransoni stiil.

Minu jaoks olid õpetlikud laused enamuses juba tuttavad. Raamatu tegidki põnevaks Bransoni enda kogemuste kirjeldused.

Ülisuur osa on pühendatud keskkonna teemale. Eriti kliima soojenemisele ning seoses sellega vajadusele süsihappegaaside väljalaset vähendada. Branson toob välja mõtte, millest mina alles mõned aastad tagasi aru sain- tihti räägitakse, et raha ja positsioon on halb. Aga kui sul on raha ja tuntud nimi, siis saad sellega hulga rohkem head teha, kui niisama üksi nurgas kössitades. Seega halb pole raha ja tuntus, vaid see, mida sa nendega teed. 

Lugemise ajal kirjutasin enda jaoks taaskord mitu paberit täis mõtteid, mida ise edasi teha saan ning kuidas oma praegusi tegemisi paremini korraldada. Järelikult see raamat tõesti motiveeris mind. Bransoni kogemused võivad olla huvitavad kindlasti ka neile, kes ise hetkel mingi äri ülesehitamisega ei tegele. Seega julgen soovitada!

***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 14 raamatut.
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda meie vastavatud e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

reede, aprill 13, 2018

Sarah J. Maas "Kesköö kroon" (aprill II)

438 lk
2016, Pikoprint

Teine osa sarjast, mille peategelaseks on Adarlani palgamõrvar Celaena. Avastasin, et mingit osa raamatust saad lugeda ka näiteks siit:  Kesköö kroon. Minu arvamust esimest osast näed siin: Klaastroon.

Kui ma mõtlesin, et mulle meeldis sari "Punane kuninganna", siis pärast selle sarja 2.raamatu lõpetamist tean, et Celaena lood on ikka hulga paremad ja mitmekülgsemad. Nii et tundub, et neid raamatuid teises järjekorras pole mõtet lugeda. Usun, et kui "Punane kuninganna" oleks mulle teisena kätte sattunud, siis ei oleks ma seda lugeda suutnud.

Selles osas oli maagiat tunduvalt rohkem, armukolmnurka ja üldse armastust vähem ning tapmist ja hakkimist ka rohkem. Aga nagu eelmise osa puhul kirjutasin, et võitlust ja tapmist põhimõtteliselt polnud, siis see, et tapmist oli rohkem tähendab, et siiski oli seda hulga vähem kui enamuses viimase aja sellistes noortekates.

Saladused ja maagilised juhtumid laienesid ja lahenesid. Õigemini- selles osas sai selgeks, kui palju on toimumas pinna all, millised jõud ja saladused kogu seda riiki ja kõiki inimesi tegelikult ümbritsevad. Celaena otsis ja leidis üha uusi ja ootamatuid tükikesi. Kuid see kõik oli samal ajal kuidagi loomulik (jaaa, see on õige sõna maagia kohta!!!) ning ei tundunud ülepaisutatud, ega lihtsalt pastakast väljaimetuna.

Kirjanikuna ma ikka otsin muudkui ka seda kohta, kus kirjanik libastuks... või pigem- tahaks näha, et ma olen nii tähelepanelik, et suudan kirjaniku mõttest ette rutata. Jah, mitmes kohas oli eesootav selge, kuid samas oli palju kohti, kus ma sain aru küll, et mingi üllatus sealt peab tulema, aga lahendus oli ikkagi ootamatu.

"Kesköö kroon" liikus kiirelt ja loogiliselt. Iga leheküljega hämmastusin üha enam, kui mingid uued avastused läksid edasi märkidest, millele juba esimeses osas vihjati. Nii et minu jaoks oli hämmastav kirjaniku oskus nii pika maa tagant pidevalt niite kokku tõmmaga.

Kolmandat raamatut praegu raamatukogus pole, nii et tuleb ilmselt väike paus, kuid kindlasti loen seda sarja edasi. Sellises tempos jätkates on ka kindel, et ilmselt on see minu viimase 10 aasta rekordiline lugemisaasta... hmm, kuigi sellele aitab kaasa ka vähene kirjutamine. 

 ***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 14 raamatut.
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda meie vastavatud e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

kolmapäev, aprill 04, 2018

Sarah J. Maas "Klaastroon" (aprill I)

436 lk
2016, Pikoprint
Nonii- jälle sattusin portsu otsa- mõtlesin, et kogu triloogia olemas... ja pärast esimese osa lõpetamist guugeldades avastasin, et sarja viimane raamat ilmub originiaalis alles selle aasta sügisel. Sarah J Maasi kodulehel kirjutab nii. TV sarja lubtakse ka, aga kas see meieni ka jõuab?

Muidu poleks hullu, aga mulle "Klaastroon" lihtsalt tõesti väga meeldis. Nii kui selle postituse siin lõpetan, asun teise osa kallale. Raamatu tutvustust võid lugeda raamatupoe kodulehelt: "Klaastroon".

Pikalt teadsin, et väljamõeldud maailmades toimuvad teosed pole mulle. Olin läbinisti realismi lugeja. Ja see väljendus ka minu enda kirjutatud teostes- kõik ikka päris elu! Ühel hetkel aga avastasin, et mulle täitsa meeldib lasta meeltel reaalsusest kaugemale lennata. Nii olen viimasel ajal päris tihti selliste raamatute otsa juhtunud (ennast juhatanud).

"Klaastrooni" algus tundus uudsena. Mingil hetkel aga hakkas tunda andma, et olen viimasel ajal päris palju selliseid raamatuid läbinud. Aasta algul loetud "Punane kuninganna", "Klaasmõõk" ja "Kuninga kong" hakkasid peas juba "Klaastrooniga" täitsa segi minema. Kuni... umbes 300ndal leheküljel läks tohutult romantiliseks ja põnevaks.

Ei mäleta, millal viimati niiviisi ärevuses pool ööd lugesin, aga eile see nii oli. No ei saanud raamatut enne käest panna, kui lõpp käes.

Loomulikult meeldis mulle väga peategelane Celaena. Tüdruku enesekindlus ja eneseteadlikkus olid värskendavad kõigi nende noortekate vahele, kus peategelased pidevalt mingite mineviku varjude käes kannatavad... mis tihti ei tundu isegi mitte usutavad. Samas Celaena puhul tekkis lõpuks tunne, et kas endise palgamõrtsukana, kes on vanemad kaotanud ja aasta orjana kaevanduses töötanud, ei peaks tal siiski rohkem varje kaasas olema? Aga see tunne ei seganud siiski lugemist.

Oo, ja minu lemmikud- romantika ning armukolmnurk- olid olemas. Arvestades taaskord keerulisi olusid, milles raamatu tegevus toimus, läks romantikani ikka aega. Aga teose teises pooles jätkus romantilisi hetki küll. Kui Celeana jõudis ühe mehega kallistamiseni ja see pani külmavärinad üle keha jooksma, siis järelikult oli selle steenini jõutud usutavalt.

Kõige ägedam tegelane minu jaoks oli kaardiväe kapten Chaol. Selle mehe sisemised võitlused enda tunnete ning positsiooniga seonduvate ootuste vahel olid tuntavad. Nii elasingi kõige rohkem ilmselt talle kaasa. Tema valu oli tuntav ja see mulle meeldis.

Ei puudunud maagia, aga mulle meeldis, et seda oli parajal määral. Usutaval määral (uskumatu, et sellist asja saab maagia kohta öelda... aga nii see oli!). Autori kohta lugedes leidsin, et ta on muuhulgas õppinud ka erinevaid religioone. Lugedes tunduski nii. Kuna mul endal on kristliku kultuuriloo magistrikraad, siis on ka saanud religioone õppida ja tekkisid kohe mitmed seosed.

Prints Doriani tegelaskuju arengut ootan samuti. Tema puhul oli ka näha võitlus enda tunnete ning selle vahel, mida tema positsiooniga inimeselt oodati. Dorian aga ei kontrollinud oma käitumist kindlasti nii hästi kui Chaol. Kuna need kaks olid ka parimad sõbrad, siis ilmselt on ka selles liinis oodata asjade põnevat arengut.

Mulle meeldisid vähesed võitusstseenid. Pidevalt oli õhus sõdimised ja vallutused ja orjastamine ja muu taoline, aga lugu räägiti ilma selleta, et kui palju ja mida keegi kellelgi ära lõikas jne. See oli samuti erinev teistest sellistest noortekatest, mida viimasel ajal lugenud olen.

Nii et kindlasti kavatsen selle sarja lugemist jätkata ja loodan väga, et Pikoprint ka järgmiste osade tõlkimise ja ilmutamisega tegeleb. 

 ***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 14 raamatut.
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda meie vastavatud e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.