laupäev, aprill 03, 2021

J. Maasik "Enne lõppu" (aprill I)

 336 lk

2020, Tänapäev

Ma ei mäleta, millal viimati ei saanud üldse aru, kas raamat mulle meeldis või mitte. Seekord aga täpselt nii oli. 

Plaan on järjest viimastel aastatel ilmunud noorteraamatud läbi lugeda. Seepärast ka "Enne lõppu" mu lugemislauale jõudis. 

See ei olnud ülitempokas teos. Pigem pidev erinevate aegade vahel ringiliikumine. Seda siis peategelase, 18-aastase Katrina elus. Ta oli olnud populaarsete pundis, seejärel sealt välja visatud ning siis neutraalsel või pigem populaarsete poolel. Tüdruku mõtteid, kahtlusi ning minevikus tekkinud haavu käsitles autor minu arust väga hästi. Need olid usutavad ning tüdruku käitumine minevikku arvestades täiesti loogiline. 

Esimene pool teosest jäi aga minu jaoks venima. Lugedes meenus kohe Kaia Raudseppa "Nähtamatu tüdruk". Kindlasti on neid, kellele just selline tempo sobib. Sest mõlemad raamatud on siiski ju väga hästi ja keeleliselt mõnusalt kirjutatud. Lihtsalt mulle sobib teistsugune tempo. 

"Enne lõppu" teises pooles autor seda pakubki. Siis läks minu jaoks elu käima. Suhete osa hakkas looma ning kuidagi selgemaks saama. Valikud ja loobumised pakkusid põnevust. Kuni ... tuli lõpp. Ja siis ma seisin (istusin!) nõutult ja mõtlesin, et mis siis nüüd juhtus. Tahtsin teada, mis edasi sai. Jah, ma võin ise ka edasi mõelda, aga just Andre taust ning käitumise motiivid jäid minu jaoks kuidagi õhku. Viimaste Katre ja Alti vestluste ajal juba piilusin, et mitu lehekülge veel jäänud on ja kas tõesti jõuab selle ajaga lahendada ka põneva osa, mis nüüd tulemas on, aga ... ei jõudnuki! 

Äkki mina olen aga lihtsalt selline lugeja, kellele meeldivad selged lõpud.

Üldiselt aga on "Enne lõppu" kindlasti põhjalikumalt ning sügavamalt kirjutatud kui paljud keskmised noortekad. Mõttega peab ikka kogu aeg kohal olema, et mõista, mis ja jne. 

Nii et igati tore teos. Kindlasti loeksin tulevikus ka Jana Maasiku järgmisi noortekaid. 

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" 12 raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 

Kommentaare ei ole: