reede, juuni 21, 2024

K. Saare "Kuidas saavutada finantsvabadus" (juuni II)

304 lk

2024a, Wealthy Woman OÜ

Ma ei mäleta, millal mul viimati ühe raamatu lugemiseks nii kaua aega läks. Ja nii palju paberit. 

See tähendas, et esiteks on mul peaaegu iga lehekülg märkmepaberiga märgitud, et selle juurde hiljem tagasi tulla. Lisaks astusin peaaegu igal leheküljel raamatu juurest eemale ning hakkasin oma plaane, nimekirju jms tegema. No sest Kristi raamatus käskis. 

Kui alustada raamatu lõpust, siis mina kuulun kindlasti nende inimeste  hulka, kelle elu Kristiga kohtumine paremaks tegi. No enda elusaavutuseks võin lugeda juba seda, et kuulun ka nende inimeste hulka, kellel enam jalg värisema ei hakka, kui Kristi neile otsa vaatab.

Eelinfona olgu öeldud, et mõned nädalad tagasi osalesin külalisena Kristi "Lisatulu podcastis". Minuga tehtud osa saab avalikuks pärast jaanipäeva, kuid juba praegu on seal peaaegu 100 episoodi, mida kuulata. 

"Kuidas saavutada finantsvabadus" on korraga nii lihtne kui keeruline raamat. No mina isiklikult kuulsin kogu aeg peas Kristi häält neid asju ütlemas ja nii ma siis pidevalt raamatu käest ära paningi ja läksin kohe tegema ülesandeid, mis mu tuleviku (ja ka oleviku!) korrastamisele kaasa aitavad. 

Kristi juures konsultatsioonil käies võin alati kindel olla, et kuulen valusaid tõdesid ja pean otsa vaatama faktidele, millest seni edukalt mööda vaatasin. See raamat on samasugune. Kui raamatut lugedes endale vähegi võimaluse annad, siis ei saa su elu pärast selle lugemist samamoodi edasi minna. Kui mõnegi ülesande kaasa teed, siis peab su olevik ja tulevik selgemaks saama ning mineviku varjud kaugemale jääma. 

Äratundmist oli neis lugudes muidugi palju. Pidigi olema, sest ma kuulun nende tuhandete hulka, kes on Kristi juurde konsultatsioonile jõudnud ning oma lugusid (ja muresid!) jaganud. Ilmselt jäi kõige rohkem praegu kuklasse kummitama mõte, et kui mul hästi läheb, kellele saan sellest teatada? Olen praegu oma investeerimisportfelli ümberkorraldamise faasis ja tean, et ühel hetkel on mu pangakontol rahasumma, mida ... ma ei tea praegu, kellega ma jagada saaksin (peale Kristi). See harjutus jääb mulle küll koduseks ülesandeks. Aga ka palju teisi. 

Raamat on jaotatud erinevateks teemadeks, nii et on täiesti ok võtta ette vaid osa, mis sind rohkem puudutab. Raha on osa meie kõigi elust, nii et ilmselt puudutab kõiki suhete ja raha teema. Tegelikult on raamatus kõik teemad olulised, lihtsalt meie võimekus mingis eluetapis mingi teemaga tegeleda on erinev. Nii ongi selle raamatu puhul mõne inimese jaoks ilmselt mõni teema aktuaalsem, kuid tegelikult puudutavad kõik käsitletud teemad meid kõiki. Mõni meist pole lihtsalt veel mõne teemaga tegelemiseks valmis. 

No mina olen küll. Tänaseks. Aga see on tähendanud aastaid nende teemadega tegelemist. See on tähendanud, et nende aastate jooksul olen ka Kristi käest saanud mitmeid keerulisi ülesandeid. See on kõik on aga tänasesse päeva lennutanud. Siit edasi läheb aga nii, et nüüd hakkan uuesti sirvima kohti, mis algselt raamatus said ära märgitud ning tegema ülesandeid, mida veel ei jõudnud või mis lisatähelepanu vajavad. 

Eluga tegelemine ongi protsess, mis ei saa valmis, lihtsalt mõned teemad lähevad laualt maha ja mõned tulevad juurde. Raamat "Kuidas saavutada finantsvabadus" on oluliseks abiliseks väga laia teemavaldkonna puhul. 

Selle raamatuga seoses näitasin oma mõtteviisi muutmist juba sellega, et üldse raamatuni jõudsin. Nimelt teadsin kohe algul, et ostan endale raamatu, kui järgmisel korral kontorisse tööle lähen. Siis aga algas kooliaasta lõpetamine (no need viimased 4,5 hullumeelset kuud, mis me siin tormanud oleme) ja ma ei jõudnud kontorisse. Viimati raamatukogus käies oli see raamat riiulis ... mina aga mõtlesin, et no ei saa ju raamatukogust võetud raamatut lugeda, kui olen otsustanud osta. "Tehtud on parem kui ideaalselt tehtud!" - tuli siis aga meelde. Nii saingi raamatu loetud, saan juba praegu oma elus uute ja järgmiste sammudega edasi minna ning ühel hetkel ka raamatu osta. Aga ma ei jätnud häid asju ja järgmisi samme oma elus ootele sellepärast, et see viis, kuidas raamat minuni jõudis, polnud päris see, mida algul olin kavandanud. 

Seega - väga tungiv lugemissoovitus kõigile! Päriselt - kõigile! Rahaasjadega tegelemine ning korras rahaasjad lihtsalt on õnne üks oluline alustala! 

***

Minu uue raamatu saad tellida siit: 

Minu värskeima noorteraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.

Kommentaare ei ole: