laupäev, september 17, 2022

P. Wilson "Saladuslik villa" (september I)

503 lk

2022, Pegasus

Haarasin raamatukogust selle raamatu kaasa, kui otsisin lugemisvara, mis suvisest lugemispausist üle aitaks saada. Kaanepilt oli ahvatlev ja nii teos valitud saigi.  

"Ära hinda raamatut kaane järgi" sai seekord ikka väga kõvasti tõestust. Imeilusa pildi taga varjas ennast nimelt üsna keeruline lugu. Tänapäevase peresuhetest rääkiva loo taustal lugesid õed Rebecca ja Naomi oma vanaema Bubba päevikuid. Need päevikud kirjutas tüdrukute vanaema umbes 16-aastaselt ajal, mil Rhodose saar kannatas natsiokupatsiooni all.

Sõjaaegsetest kuritegudest ja käitumisest lugemine polnud kindlasti kerge meelelahutus. Samas oli kogu lugu ikkagi kuidagi helge ja optimistlik. Nii jõuavad ka sõjaaegsed õudused sellise teose kaudu kindlasti suurema hulga inimeste teadvusse, kes ehk muidu raskelt süngete teoste kaudu selleni ei jõuaks. 

Segadusse ajas teose pealkiri, sest sellel villal oli minu arust kogu loos suht ebaoluline roll. 

Kriitiline olen lõpu suhtes. See jõudis kätte ikka ülimalt ootamatult ning selliste pööretega, milleks ma lugejana eelnevalt üldse eelnevaid vihjeid ei saanud. Üldiselt olin suht positiivselt kogu loo suhtes meelestatud, aga raamatut sulgedes olin just lõpu tõttu väga pettunud. Jäi mulje, nagu autoril oleks viimaseks pöördeks tulnud mõte alles siis, kui ta selleni jõudis. Väga vale tunne jäi sisse ning see rikkus ka minu eelnevat üsna positiivset lugemiskogemust.  

Nii et lugemise aeg läks suht sujuvalt, kuid lõpp jättis segased tunded. Üldiselt julgen täitsa soovitada. 

***

Ukrainakeelse lasteraamatu "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" saad tellida siit: ukrainakeelne lasteraamat
 
Minu uue noortraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.  

Kommentaare ei ole: