Esmaspäev, september 26, 2022

J. Teller "Mitte midagi" (september II)

144 lk

2022, Eesti Raamat

Raamatukogust selle raamatuga välja tulles kõlasid mu kõrvus raamatukoguhoidja sõnad: "See raamat võib nii meeldida kui mitte meeldida, aga külmaks ei jäta see kedagi." 

"Mitte midagi" oli minu jaoks tõesti lugu, mille lugemise ajal ujusid tunded seinast seina. Üldiselt tekkis mul palju paralleele "Kärbeste jumalaga"- noored, kes ise reegleid paika panevad ning igaks juhuks veel piire nihutavad, sest just nii saab tõestada, et kehtivad korralduse ikka tõesti muudetud saaksid. 

See raamat räägib tähenduse otsimisest. Piisas vaid ühest poisist, kes hakkas kahtlema, et kas kõik, mis meie ümber on ja milles igapäevaselt osaleme, on ikka mõttekas. Lõpuks pole ju nagu nii midagi, siis miks mitte vahepealne rabelemine vahele jätta ja kohe lõppu hüpata? 

Teekond, kuidas noored tähendust otsima ja tõestama hakkasid, oli väga ootamatute pööretega. Kohati tekitas küsimusi ja kõhedust, aegajalt oli loogiline, korduvalt ka mõistetamatu. Kõige ebaloogilisemad kohad hakkasid järele mõeldes loogilisena tunduma. 

Kindlasti mängib see teos iga lugeja tähenduse mõistmisel. Kui küsida julged, siis kerkivad küll küsimused üles. Teisalt muidugi jääb sisse kraapima viis, kuidas noored tähenduslikkusele tõestust luua püüdsid. 

Nii et keeruline lugu, mis on lühidalt ja lihtsalt kirja pandud, kuid hoiab oma kütkes ikka päris pikalt.
 

***

Ukrainakeelse lasteraamatu "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" saad tellida siit: ukrainakeelne lasteraamat
 
Minu uue noortraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.  

Kommentaare ei ole: