Kolmapäev, november 28, 2018

E. Salumäe "Triinu lood" 1.osa (november I)

72 lk
2018, Heli Kirjastus
See oli millalgi suve algul, kui Pärnu kirjaniku Margit Petersoni kaudu jõudis minuni info, et tulemas on Erika Salumäe lasteraamat. Nii meie koostöö algas. Augustis jõudiski "Triinu lood" 1.osa minu kirjastuse kaudu lettidele.

Nüüdseks on möödas ka Erika Salumäega koos tehtud raamatuesitlused Rakveres, Pärnus ja Tallinnas.

See raamat on mõeldud umbes algklasside lastele. Sobib aga lugemiseks kogu perele. Triinu on tüdruk, kes elab nõukogude aja lastekodus. Nii on tegevus praeguse aja lastele mõneti küsitav ja mõnda teemat peab selgitama. Minu lastel tekkis muidugi kohe küsimus, et miks üldse osad lapsed elavad lastekodus, kui neil on vanemad olemas.

Triinu ise on järjekindel ja pigem piiridesse mitte mahtuv laps. See toob talle kaasa palju pahandusi. Triinu pole aga üldse pahatahtlik. Pigem on probleem selles, et tal on võimeid rohkem, kui tollane süsteem kasutada laseb. Tuttav jutt? Jah, tänasel päeval on koolisüsteem tihti samasugune.

"Triinu lood" 1.osa räägib Triinu tegemistest koolieelsel aastal. Järgmises osas on ta juba aastaid vanem ning käib koolis. Triinu lugude 2.osa jõuab lugejateni lähinädalatel.

Otse kirjastusest saad raamatut osta siit: Triinu lood, 1.osa. ***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 15 raamatut.
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda meie vastavatud e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Kommentaare ei ole: