Kolmapäev, juuli 03, 2019

M. Truman & J. Roosaare "Kuidas saada rahatargaks?" (juuli I)

151 lk 
2017, Leguar Captial


"Kuidas saada rahatargaks?" alapealkirjaks on "Rikkaks saamise õpik koolinoortele". See on mõnus lugu nelja noore suvest, mil nad teenivad juba raha maasikate korjamisega, kuid tahaksid veelgi kiiremini veelgi rikkamaks saada. Rohkem infot raamatu sisu kohta loe Jaak Roosaare kodulehelt. See raamat sobib samuti minu väljakutse "Kuidas ma 100 raamatu lugemisega külluseni jõuan" nimekirja. 

Teoses tegutsevad 14-aastased lapsed. Minu omad on kõik veel nooremad, nii et ma ei oska öelda, kuidas lastele see lugu mõjub. 

Tekst on mõnus. Läbi on käidud põhilised punktid, kuidas ettevõtjaks saada. Loomulikult ka see, millised on kasud ja riskid. Päris palju tähelepanu on pööratud mõtlemise muutmisele. Just selles mõttes, et ettevõtjaks hakates pead endale aru andma, et siis ei saa enam kella kukkudes tööriistu maha langetada ning tööplatsilt lahkuda. 

Olles ka ise juba aastaid ettevõtja, olid mõtted ja sammud hästi reaalsed. Ühelt poolt kõik oluline ilusti lahti kirjutatud. Samas mitte väga keeruline, vaid ilmselt tõesti ka noortele mõistetav. Mulle väga meeldis, et nelja lapse äriplaanid ning nende ettevõtete käimaminek oli ka ilusti ära räägitud. Mõnusad kirjeldavad tabelid seletuste toetuseks. 

Olen jätkuvalt üllatunud, et meil rahahariduse kohta Eesti oma autorite teoseid on ikka väga vähe. Aga veelgi kurvem- näiteks raamatukogu laenutuste seas neid raamatuid ka väga pole. Õigemini- väiksemates raamatukogudes tihti polegi rahahariduse raamatuid. Minul läks õnneks ja ikka sain. See tähendab, et kui sa veel osta ei jõua, siis nagu rahahariduseni ei jõuagi? Ja samas on just sellised teadmised need, mida me kõik peaks üha rohkem ja rohkem endasse ahmima, et teha õigemaid otsuseid. 

"Kuidas saada rahatargaks?" oli põnev ja õpetlik lugemine. Selle raamatuga kehtib sama, nagu iga teise raamatuga- teos ei pane sulle pähe uusi mõtteid, vaid aitab luua loogikat nende vahel, mis juba olemas on. Ehk et lihtsalt selle lugemine ei tee kedagi ettevõtjaks, vaid selleks peab endal ikka soov ja mingi sisemine tund olema. Kui aga särts on olemas, siis see raamat annab hoogu juurde.

Ainuke vingumise koht oli paber. Jäi mõistmatuks, miks sellisele raamatule läikiv kriidine paber. Eriti kui selles on kohad, kuhu enda raamatu puhul peaks ka kirjutama... 

Julgen raamatut "Kuidas saada rahatargaks" soovitada kõigile, kes ettevõtlusele mõtlevad. Mitte ainult koolinoortele. Kasuks tuleb ka täiskasvanule, kes oma äri alustamist planeerib.

***
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 19 raamatut. Sealhulgas käsiraamat "Rikaste inimeste 30 harjumust".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin!
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.
Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. Kommentaare ei ole: