neljapäev, august 10, 2023

T. Erikson "Nartsissistid minu ümber" (august I)

304 lk

2023, Varrak

Autor väidab, et nartsissistlik käitumine levib maailmas üha rohkem. Inimesed märkavad vaid ennast ning ei pane teisi tähele. 

Samas pole lihtsalt eneseimetlemine sama, mis tõsine ja paadunud nartsissism, mille puhul inimene ise ei mõistagi, mida teistele teeb. Teoses on räägitud nii sellest, et kellel on tõenäosus nartsissisti ohvriks langeda ning milliste etappide läbi kogu see protsess käib. Kokkuvõtlikult võib öelda, et kui piiride kehtestamine ei toimi, siis ega ainus lahendus ongi joosta. 

Ütleme nii, et mina kasutasin mitmeid mõtteid sellest raamatust oma uue romantilise lühiromaani "See ei ole sina!" kirjutamiseks. Teema haakus lihtsalt väga hästi minu teose tegelasega, kes teise kallal järjepidevalt vaimset vägivalda rakendas. See ongi ka nartsissistide puhul tavapärane. Kogu see manipuleerimine ja kõigi vahendite kasutamine, et oma tahtmist saada, teiste enda vigades süüdistamine ja muud taolised meetodid on just nartsissisti mängumaa. 

Teema iseenesest on huvitav ja tegelikult ka hirmutav. Konkreetne raamat tundus olevat aga kunstlikult pikaks venitatud, sest palju oli mõtisklemist stiilis, et "enne rääkisime sellest ... varsti hakkame rääkima sellest ... mis te arvate, kui räägiks sellest ..." jne. Kõige väärtuslikumad olid minu jaoks osad, kus oli mõtteid, et kuidas sellisest suhtest välja saada. Ilmselt mingeid mõtteid leiab sellest raamatust igaüks, kellel on mingi seos nartsissistlike inimestega. 

***

Minu värskeima noorteraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.

Kommentaare ei ole: