pühapäev, veebruar 28, 2021

H. Künnapas "Jõulud parima sõbraga" (veebruar VII)

 140 lk 

2020-2021, Heli Kirjastus

Jah, mul on endal ka segadus, et millist aastat raamatu "Jõulud parima sõbraga" ilmumise aastaks lugeda. Kõik ilmumiseks vajalikud toimingud said tehtud eemise aasta sees. Samas trükkimiseks sain raha kokku jaanuaris ja nii tuligi raamat trükikojast sel aastal. 

Lugejad on öelnud, et sarja "Mõni õhtu romantikat" lood lähevad üha sügavamaks. Mulle endale kirjutades tundub ka nii. Vähemalt seda raamatut kirjutades ja hiljem lugedes sain küll mingit tuge tänases päevas. Ehk nagu üks lugeja ütles- sellist toetavat raamatut ongi tänasel päeval meile vaja, et suudaks edasi liikumiseks jõudu leida. 

"Jõulud parima sõbraga" peategelane Lilian on keerulises olukorras, sest peab võitlust nii laste, nende isade kui rahalise olukorra pärast. Pidev stress ja mure. Selle kõige taustal ootab naine pöördepuntki, mil kõik ta elus lõpuks paremuse poole hakkab liikuma. 

Kas pöördepunkt juhtub raamatus liiga kiiresti? Kas ootamatud asjad mitte ka elus ei käi kiiresti? 

Tean seda tunnet, kui lugejana tahaks vaielda, et nii ei saa. Aga kirjanikuna näen, et nii palju, kui on inimesi, on erinevaid viise elu tajumiseks. Ja kui ühe ja sama raamatu puhul üks inimene ütleb, et "nii ei saa" ja teine, et "sa panid mu elu raamatusse", siis ... järelikult on lubatud, et raamatus asjad nii juhtuvad.   

Kokkuvõtlikult on Liliani lugu minu jaoks lootusrikas. Jah, kindlasti oli ka naine ise süüdi olukordades, milleni oli jõudnud, kuid mulle meeldib, kui ollakse õppimisvõimeline.

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" 12 raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".

 Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 Kommentaare ei ole: