laupäev, juuni 26, 2021

H. Künnapas, L. Roomets "Uus tüdruk" (juuni IV)

 116 lk

2021, Heli Kirjastus 

See oli üks ülimalt põnev kirjutamise- ja lugemiskogemus. Nimelt olen küll ise üks autoritest, aga sain ikkagi lugedes ka mõnusaid üllatusi. See oli esimene kord, kui niiviisi teise autoriga koos raamatut kirjutasin. Seega oli ülimalt nauditav, kui kirjutasin oma peatüki lõpuni ja mõne aja pärast arvutisse tulles sain mõnusa üllatuse,et mis raamatus vahepeal juhtunud on, sest Lille Roomets oli midagi ägedat edasi kirjutanud. 

Jah, see on lühike teos. Jah, asjad juhtuvad kiiresti. Jah, see oligi eesmärk. 

Kindel on, et raamatus "Uus tüdruk" on väga mitmenäolised tegelased. Erinevate autoritega oli tegelaste eripärasid kindlasti lihtsam säilitada. Ühist kirjutamist alustades mäletan esimest ehmatust, kui Lille tegelaste kohta lugesin. Mõtlesin, et kuidas saab nendega lugu kirjutada, sest nad mulle ju nii võõrad ... ja see oligi see, mis tegelikult ka enda jaoks kirjutamise väga põnevaks tegi. 

Sarja "Viivuranna gümnaasium" 1.raamatust ei saa taustalugu kõigile tegelastele, ei leia pikki filosoofilisi mõtisklusi. Kindlasti aga saab pildikese ühe väikelinna koolinoorte elust. Sellise, mis kusagil Eestimaal võiks täitsa olemas olla. 

Nii et seda raamatut oli ikka tõsiselt põnev lugeda ja kirjutada.

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" 12 raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 Kommentaare ei ole: