kolmapäev, juuni 09, 2021

K. M. McManus "Üks meist on järgmine" (juuni I)

 333 lk

2020a, Eesti Raamat

Aasta algul lugesin sama autori raamatut "Üks meist valetab". See oli minu arust täitsa lahe ja põnev noortekas. Piisavalt hea, et ma küsisin raamatukogust kohe ka järgmist osa. 

Raamatu "Üks meist on järgmine" lugemine võttis mul aga peaaegu kaks kuud aega. Üldse kohe ei edenenud. Tegelikult oli sama mõnusalt kirjutatud, kui esimene osa. Palju noori ning üllatavate seostega põnevusliin. 

Teisalt aga olid pidevad tagasivaated esimesse raamatusse kuidagi puised ja sunnitud. Minu jaoks tihtilugu üldse mitte asjakohased. Kuna mul oli kahe raamatu lugemise vahel nii pikk paus, siis ma ei mäletanudki, mis iga tegelasega eelmisel korral juhtus. Oleksin kogu loo saanud ka nende tagasivaadeteta ära lugeda. Kuna autor aga pidevalt eelmises osas toimuvat kordas, siis tundus, nagu peaksin ikka toimunut meenutama, sest äkki see on loo edasises kulgemises oluline ... aga ei olnud. Suurem osa tagasivaateid vähemalt mitte. 

Tegelasi oli ka ikka päris palju, nii et nendest pildi saamine oli minu jaoks keeruline. Eks siin mängis jällegi rolli ka see, et lugesin nii pika aja jooksul ja siis laguneski endal ka pilt pidevalt uuesti laiali. Aga järelikult polnud ka kedagi, kes väga kustumatu mulje jätaks. Eelmises raamatus oli see ka nagu selgem, et igal tegelasel oli kuidagi väga kindel tüüp, olgugi, et klišeelik. 

Raamatut lõpetades olidki kuidagi segased tunded, sest ühelt poolt mulle autori kirjutamisstiil meeldib. Teisalt aga oli ülimalt segane raamat minu jaoks.

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" 12 raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 


Kommentaare ei ole: