Reede, juuli 09, 2021

S. Hartl "See ei ole #armastuslugu" (juuli I)

 272 lk 

2021, Heli Kirjastus


Lugesin üsna väikese osa raamatu "See ei ole #armastuslugu" käsikirjast, et kiirelt mõista, et just seda raamatut tahan kirjastada. 

Esiteks on teemaks valitud väga aktuaalne teema- noore juutuuberi soov oma kanaliga nii palju teenida, et saaks väikelinnast ära kolida. No ja sealt edasi ka. See Youtube´is töökoha loomine on ju paljude noorte unistus. Paljude jaoks ka reaalsus.Seega väga aktuaalne teema, millest rääkida. 

Kui pidevalt on juttu, et noortekad on väga sünged, siis see on väga naljakas raamat. Just selline eluterve enda üle nalja tegemine. Mitte püüdlik koomilisus, vaid lihtsalt eluterve irooniaga endasse ja ümbritsevasse suhtumine. Käistletud teemad pole üldse väga kerged, ega naljakad, aga sellest hoolimata purjetavad tegelased neist läbi nii, et ikka korduvalt sai naerda turtsuda. Samas eks keerulistest oludest ongi lihtsam üle saada just siis, kui suudad neid veidi irooniliselt kõrvalt vaadata, mitte ei lange kohe ahastusest masendusse, nagu tihtilugu noortekates juhtub.

"See ei ole #armastuslugu" on tegelikult ikka ka armastuslugu. Samuti mitte selline loll armumine, vaid rahulik teineteiseleidmine. Läbi orgude ja üle mägede, aga siiski-siiski.  

Olulisel kohal on ka vanaema. Mingil hetkel võib tunduda, et tema ongi kõiges süüdi ning tagurlik. Ühel hetkel aga saab selgeks, kui palju vanaema oma perekonna kaitsmiseks on valmis tegema. Isegi kui see ka temast endast mingiks hetkeks internetikuulsuse teeb. Milline ohverdus. 

Kokkuvõtlikult ongi "See ei ole #armastuslugu" tohutult realistlik ja samal ajal muhe lugemine. Soovitan soojalt igas vanuses lugejatele (intrigeerivad stseenid puuduvad, nii et sobib ka noorematele, sisu on asjalik, nii et sobib ka vanematele).

 

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" 12 raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 
Kommentaare ei ole: