neljapäev, oktoober 07, 2021

J. London "Lõunamere jutud" (oktoober II)

157 lk

2011a, Fantaasia

See oli küll nüüd üks õudne raamat.

Ei, mitte halb, vaid tõesti õudne. 

Valge mehe pea oli neis lugudes kõige odavam asi. Või siis kõige kallim. Ehk miski, mille võis kõige lihtsamalt kaotada ja mida võtjad võidukalt eksponeerisid. 

Inimsööjad, reetmised, vabaduse kaotus, koostöö või selle puudumine pärismaalastega - need on suures plaanis teemad, mille ümber lood keerlevad. No ja loomulikult meresõit. Kõigist peade kaotamistest ja muudest hirmsatest juhtumitest hoolimata tundus pidevalt, nagu oleks ise ka sellel ilusal mere, mis raamatu kaantki kaunistab. 

Lugemise väljakutse vastava punktita ei oleks ma ilmselt seda raamatut lugenud, aga mul on hea meel, et seda tegin. Täitsa teistmoodi lugemiskogemus.

***

Sel aastal ilmub sarjas "Mõni õhtu romantikat" päris mitu raamatut. Ettetellimisel alati soodsam. Enda raamatu saad TELLIDA siit!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

 
 

Kommentaare ei ole: