esmaspäev, märts 14, 2022

R. L. Solomon "Täna. Õhtul. Homme" (märts I)

 384 lk

2021, Tänapäev

Noorteraamat, mis algab väga ärritavalt. Nimelt on selle peategelaseks gümnaasiumi lõpetav Rowan, kelle suurimaks mureks on, kas temast saab lennu parim lõpetaja või tema vihavaenlasest Neil´ist. Ehk poisist, kellega nad kogu gümnaasiumi aja on kõiges võistelnud. Tundus veelgi ebaolulisem mure, kui see, kas kellelgi on kunstküüned murdunud või mitte. 

Loo algus oligi minu jaoks selline priviligeeritud inimese elu, kus mõeldakse endale ise muresid välja. Parima tiitel ning ühe inimese hävitamisele keskendumine tundusid nii mittekaasahaaravad. 

Lisaks ebaloogilisus, et Neil ja Rowan, kes peaks teineteist vihkama, alustavad igapäevast suhtlemist juba enne oma ärkamisaega. Igapäevane regulaarne suhtlemine inimesega, kellega sa ei taha suhelda? 

Nii ma siis venitasin ennast esimesest poolest läbi ja mõtlesin korduvalt ka pooleli jätta. Abiturientide aardejaht "Ulg" ei lisanud algul mingit põnevust, vaid hoopis tekitas lisaks tuima ühest kohast teise käimise. 

Kusagil poole peal hakkasid aga tunded lõpuks liikuma. See pani mul silma särama. Vihmane Seattle linn seostub mul siiani "Videviku" saagaga. Just ilma poolest. Noorte aardejaht lisas nüüd aga sellele linnale kuidagi salapära. Seattle´s toimuv on ilmselt ilmaolude poolest eestlasele mõistetavam kui näiteks San Franciscos vms sellises suurlinnas toimuv. 

Vastastikune saladuste paljastamine ning teineteisega tuttavaks saamise lugu oli minu jaoks nauditav. Kui see päriselt käima läks, polnud enam võimalik raamatut käest ära panna. Lugesin poole ööni ning lugu jäi pärast korralikult kummitama. Pildid noortest ning see, mida nad tundsid, tõesti jõudis kohale. Järelikult oli mõnusalt ja hästi kirjutatud. 

Väga hästi oli arutletud teemadel, mis puudutasid abiturientide hirmu tuleviku ees. Teose tegevus toimus kooliaasta viimasel päeval, mil Rowani ja Neili jaoks kool päriselt läbi sai. Päev, mil kõik muutus, sest kõik, mis oli tavapärane, seda enam polnud. 

Puudutatud oli ka keerulisemaid teemasid, kuid tegelikult oli tegemist ikka suht helge teosega. Nagu ütlesin, algus tundus liiga pilvedes hõljuv, aga mingil hetkel muutus lugu reaalsemaks. Lõppkokkuvõttes mõnus lugemiselamus, mida julgen soovitada.

***

Minu kirjutatud ja kirjastatud raamatud leiad Heli Kirjastuse kodulehelt! 

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud umbes 30 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.  

Kommentaare ei ole: