pühapäev, mai 14, 2023

Z. Francesca "Mõtlesin su välja" (mai I)

368 lk

2016, Päikese Kirjastus

See on raamat, mida olin korduvalt kõikjal näinud, aga mingil põhjusel käisin sellest muudkui mööda. Nüüd aga võtsin ette ja ei saanud aru, miks siiani seda välistasin. 

"Mõtlesin su välja" on mõnus lugu noortest, kellel on probleeme vaimse tervisega, perekonnaga, suhetega, klassikaaslastega. No et - noortest.  

Loo peategelane Alex ei suuda vahet teha reaalsusel ja ettekujutustel. Tal on skisofreenia, seega ta ei tea kunagi, et kas see, mida ta näeb, on päriselt olemas või on ta selle vaid välja mõelnud. 

Kui see kirjeldus võiks lubada nagu tumedat ja rusuvat lugu, siis tegelikult seda see üldse pole. Selle raamatu juures hämmastaski mind kõige rohkem, kui helgelt ise ennast kogu lugemise aja tundsin ja kui positiivselt ning lootusrikkalt kogu lugu on käsitletud. 

Oluliseks teemaks oli ka täiskasvanute võimetus enda minevikuga hakkama saada ja et kui kaugele sellised lahendamata asjad võivad viia. See oligi pigem tumedam osa sellest loost. 

Igavesti mõnus noortekas ja nautisin väga selle lugemist. Meenus kohe Bennetti "Südame õige kuju". Mõlemad raamatud võiksid minu hinnangul sarnasele lugejale meeldida. 

 ***

Minu värskeima noorteraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 
Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.

Kommentaare ei ole: