pühapäev, september 17, 2023

A. Lill "Börsil rikkaks" (september IV)

232 lk

2022, Äripäev

Nagu raamatu alapealkiri ütleb, on selles raamatus investor Toomase paljastused ja õppetunnid 20-aastasest investeerimise eksperimendist. Selle käigus eraldati 2002.aasta jaanuaris Äripäeva poolt börsitoimetusele miljon Eesti krooni ehk 64 000 eurot. Börsitoimetuse ajakirjanikud hakkasid seda raha reaalselt investeerima ning tehtud tehinguid Äripäevas kajastama. 

Põnev oli lugeda, et millised olid mõttekäigud erinevate otsuste taga, võidud ja kaotused. Samuti jagati õppetunde ja soovitusi, mida mitte teha.  

Investor Toomasena töötavad erinevad ajakirjanikud, kes ilmselgelt omakorda on oma kogemusi kogunud teistelt investoritelt, seega oli vihjeid mitmetele autoritele, kelle tegemistega ma ise samuti juba tuttav olen. Valitud olid aga ajatumad soovitused, nii et mõtteid ja tähelepanekuid, mida meelde jätta, oli raamatus küllaga. 

Börsil toimuvad asjad kiiresti, seega loomulikult oli mitmeski kohas tänaste teadmistega hea targutada, et investor Toomas oleks võinud teisit käituda. Aga kõik otsused börsil tehakse ju siiski hetkeolukorras.

Investor Toomase tänaseid otsuseid tasub ikka otse Äripäevast lugeda, kuid ajaloo mõttes oli väga põnev ülevaade sellest, mis siiani on tehtud.

***

Minu uue raamatu saad tellida siit: 

Minu värskeima noorteraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.

Kommentaare ei ole: