neljapäev, september 07, 2023

R. Ward "Numbrid" (september II)

304 lk

2016, Ersen

Noorteraamatu peategelaseks on Jem, kes näeb inimeste silmis/kohal numbreid, mis tähistavad inimese surmapäeva. Seetõttu hoiab ta pigem teistest eemale ning eriti lihtne ta elu pole. Ühel hetkel ristuvad ta teed poisiga, kes samuti olemasolevasse keskkonda väga ei sobi. Teda kutsutaksee Ämblikuks.

See on taas raamat, mis tekitas väga erisuguseid tundeid. Noored näevad pealt ühte juhtumit, millest algab nende põgenemise teekond. Ülejäänud raamat ongi suuresti üks põgenemine. Mulle pole need teelolemise lood kunagi väga meeldinud. Nii ka seekord. See "astusin edasi, pori lirtsus, siis enam vihma ei sadanud, siis jälle sadas" pole minu teema. 

Numbrite teema oli väga põnev. Samuti tegelikult ka mõlema tegelase lood ja arenemised, aga ... üleliia põnev mul lugedes küll ei olnud ja pigem ikka kippus raamat käest kukkuma. 

Näen, et sellel on tegelikult ka järjed olemas, aga neid eesti keelde vist tõlgitud polegi. Kuigi selle raamatu lugemist ma ei kahetse, siis järgmist osa lugema kindlasti ka ei asuks. 

***

Minu värskeima noorteraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.

Kommentaare ei ole: