pühapäev, september 24, 2023

J. Theorin "Salajaki lahing" (september VI)

320 lk

2019, Eesti Raamat

Oo, kuidas mulle meeldivad trollid ja haldjad ja kõik need muud põhjamaised tegelased. See ei tähenda, et ma sellistel teemadel palju raamatuid oleksin lugenud, aga ... kavatsen. Siin raamatus olid olemas kõik need müstilised tegelased ja inimesed, kes nendega samas maailmas ellu pidid jääma. Loomulikult olid taustaks veel valestimõistmised ja eelarvamused võõraste ja tundmatute liikide suhtes. Segadust jätkus. 

"Salajaki lahing" on põhikooliealistele mõeldud "Jarmalandi kroonikate" esimene raamat. Õnneks on teine raamat ka ilusti eesti keeles olemas, nii et rahulikult võib seiklustega jätkata. 

Teos on ülimalt tempokas. Aegajalt tekkis tunne, et oleks rohkem süvenemist ja selgitusi tahtnud, kuid samas hoidis liikuv tegevus kogu aeg tempot peal ning ootused üleval. Raske oli raamatut käest panna. 

Põhjamaade loodus on minu jaoks midagi erilist. Soojad maad mind ei tõmba, aga Norra, Rootsi ja Soome metsad, mäed ja jõed on minu jaoks tõeline müstika. Selles teoses oli loodus täiesti olemas ning igal sammul tuntav. Kogu kehaga. 

Kui pärast Goodreadsist lugesin, et autor elab Göteborgis, siis see tõstis huvi teise osaga jätkamise osas veel, sest see on minu jaoks linn, kust on pärit enamus Rootsi kogemused. Seega teose suhtes täitsa ebaoluline, aga Göteborg tõi plusspunkte. 

Algul tõin selle raamatu lugemiseks oma põhikooliealisele pojale ja tema kiitis ka heaks. 

***

Minu uue raamatu saad tellida siit: 

Minu värskeima noorteraamatu saad tellida siit: "Mälestusteta suvi", 2.osa. 
Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud üle 30 raamatu. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" , müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt.

Kommentaare ei ole: