Pühapäev, detsember 15, 2019

M. Kunnas "Jõuluvana" (detsember IX)

48 lk
1990, Eesti Raamat

Mauri Kunnase jõuluraamatuid mäletan lapsepõlvest. Siiani neid nähes tuleb alati soe ja armas tunne sisse. Tütrega raamatukogust jõuluraamatuid otsides tõime Mauri Kunnase raamatu otsekohe kaasa. Nüüd sai see õhtute jooksul ka koos läbi loetud.

,,Jõuluvana" on armas lugu jõuluvana külas toimuvast. Nii igapäevasest elust kui jõuludeks valmistumisest. Õhku jääb rippuma saladus, et kuidas jõuluvana ühel õhtul kõigi laste juurde jõuab, aga selle küsimuse peale pidavat jõuluvana vaid muigama.

Mauri Kunnase raamatute illustratsioonid on omapärased ja üliarmsad. Neid võiks samuti pikalt imetleda.

Kui mõned aastad tagasi Soomes olime, tõime kaasa soomekeelse multika "Jõuluvana ja nõiatrumm". Lapsed meil väga soome keelt ei oska, aga seda multikat vaatavad küll aegajalt hea meelega uuesti. Ilmselt tuleb millalgi need raamatud endale ikka koju ka osta, sest neid võib tõesti üha uuesti ja uuesti lugeda.

***
LEIA MU UUS LÜHIROMAAN ,,Valss Pärnu rannaliival" nüüd poodidest!!!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud 20 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
 Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

Kommentaare ei ole: