Kolmapäev, detsember 29, 2021

K. Look "Härra Klaasi pöörane muuseum" (detsember XVII)

 72 lk

2016, OÜ Stop & Spill

Jõudsin lõpuks selleni, et vaadata, mida kirjutab tunnustatud lastekirjanik Kairi Look. Loomulikult olen tema raamatutest kuulnud, kuid siiani pole lugema juhtunud. Lapsi magama pannes aga võtsin taas ELLU lahti ning vaatasin, mis sealt saada on. 

"Härra Klaasi pöörane muuseum" haarab tähelepanu juba kaanepildiga. Sees on sama põnevad illustratsioonid.

Lugu ise on samuti vahva. Fantaasia ning tänapäevased probleemid on sujuvalt ja mõnusalt seotud. Rene on koolipoiss, kelle ema on pikalt ära olnud ning niipea koju ei tule, sest õpib välismaal. Poiss elab vanavanemate juures. 

Selle ja mõnegi muu sündmuse tõttu on poisi uskumisvõime vähenenud. 

Kooliekskursioon härra Klaasi muuseumi paneb aga mitteuskumise proovile, sest muuseumis juhtub nii palju võimatuid asju. 

Maalidega toimuv tuletas muidugi kohe meele Harry Potteri liikuvad pildid. Mõnusad kirjeldused ja maalitegelaste vahvad tegemised tekitasid igal juhul huvi kunstimuuseumi külastamise vastu. Ilmselt selline tulemus lugemise järel võikski olla.

***

Uued ja põnevad noorteraamatud leiad Heli Kirjastuse kodulehelt! Sobivad ka südamest noortele lugejatele!

Olen kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Minu sulest on ilmunud umbes 30 raamatut. Sealhulgas südamlik lasteraamat "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks" müstiline lasteraamat "Kolme pärna saladus" ning noorteraamatud "Lõpupidu" ja "Ütlemata sõnad".
Heli Kirjastuse lõin algul vaid enda teoste kirjastamiseks, kuid nüüd ilmuvad minu kaudu ka mitmete teiste kirjanike teosed. Kogu valikuga saad tutvuda mu kirjastuse e-poes siin! 

Kui tahad minu tegemistega kursis olla, siis tule FBs Heli Künnapase loomingu või Heli Kirjastuse sõbraks.

Osaliselt saad mu raamatuid kuulata Heli Kirjastuse youtube´i kanalilt. 

  

Kommentaare ei ole: